Švédsko už další uprchlíky nechce. Ze země ale emigrují rodilí Švédové.

Švédsko už další uprchlíky nechce. Ze země ale emigrují rodilí Švédové.
31 / 10 / 2015, 19:00

Začátek konce multikulturní země, která po desetiletí přijímala všechny uprchlíky, nyní volá o pomoc a bojí se o svůj další osud.

Švédská ministryně zahraničí Margot Wallström dnes uvedla, že její země čelí neuvěřitelnému náporu uprchlíků: „Nejsem sama, kdo si myslí, že při přílivu 190 tisíc lidí každý rok není možné udržovat současný systém země. V dlouhodobém horizontu se systém, jak ho známe, zhroutí. Nejhorší na tom je, že jsem v poslední době slyšela vyjádření ze stran ostatních států, která mě velmi znepokojila,“ uvedla Wallströmová v rozhovoru, který citoval server Dailymail. V češtině jej přinesl server Novinky.cz.

Podle šéfky švédské diplomacie se nelze divit ani rostoucímu počtu útoků na ubytovny pro uprchlíky. Od počátku roku se v severské zemi již odehrálo patnáct útoků. Tolerance starousedlíků k běžencům klesá.  


O čem se nesmí mluvit? O kriminalitě imigrantů ve Švédsku. Integrace přistěhovalců je jedno velké fiasko.

Kdysi jedna z nejbezpečnějších a nejklidnějších zemí Evropy je čím dál víc zmítána občanskými nepokoji a je "ve válce sama se sebou". Téměř 26,8 procent populace je v současnosti jiné národnosti nebo má alespoň "nešvédské" rodiče. Tak obrovský příval imigrantů nebyla země schopna integrovat, cizinci mnohdy ani nemají snahu o integraci a výsledkem je vznik ghet, kde vzrůstá trestná činnost a extrémismus. O tom před měsícem otevřeně promluvil i bývalý švédský policista Torsten Elofsson.

V Malmo nejsou výjimkou ani útoky granáty, které jsou k vidění na Blízkém východě, gangy, které znásilňují fatální střelby. Nakonec útok eritrejského uprchlíka ve švédské IKEA je toho důkazem.

Podle bývalého výzkumného pracovníka a docenta ekonomie Tullberga, který vydal analytickou knihu o nákladech na migraci, byly čisté náklady v roce 2013 asi 250 miliard švédských korun.

Jeden z blogerů napsal: "Když jsem byl dítě, Švédsko bylo nudné, ale velmi bezpečné místo k životu. Ano, žili jsme v jakési formě socialismu a kolektivismu, ale nyní opouštím natrvalo svojí rodnou zem, která byla kdysi třetí nejprosperující zemí na světě. Teď v ní nejde žít." Zdroj: breitbart.com

Švédsko na cestě do pekla: 55 NO-GO zón

Tagy článku