Švédsko zavedlo kvůli uprchlíkům pohraniční kontroly.

Švédsko zavedlo kvůli uprchlíkům pohraniční kontroly.
12 / 11 / 2015, 13:30

Kontroly mohou trvat nejdéle měsíc. Co potom?

Švédská vláda ve čtvrtek v poledne obnovila pohraniční kontroly na hraničních přechodech mezi pevninou a Švédskem. Kontrola bude zavedena na dobu deseti dnů, což povolují pravidla EU, může být ale prodloužena o dalších dvacet dní. Kontroly budou zavedeny i na trajektech a ve vlacích směřujících do země. 

Rozhodnutí o obnovení kontroly na hranicích bylo přijato po výzvách opozice omezit příliv migrantů do Švédska. V letošním roce už sem dorazilo 120 tisíc uprchlíků a do konce roku se očekává příchod 350 tisíc.

Švédsko kritizuje ostatní evropské země, že reagují extrémně pomalu, vedoucí představitelé EU se sešly na několika konferencích, jako je například čtvrteční setkání na Maltě, na kterých nebylo dosaženo téměř ničeho. Politikům trvalo měsíce, než se dohodli na nějakém systému kvót a mezitím je migrační vlnou nejvíce zasaženo právě Švédsko a Německo.

Zdroj: theguardian.comcz.sputniknews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace