Švédsko už našlo lék na integraci migrantů: Postaví velbloudí park

Švédsko už našlo lék na integraci migrantů: Postaví velbloudí park
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: velbloud
17 / 02 / 2017, 13:00

Švédský Göteborg se chce s integrací migrantů vypořádat vskutku originálním způsobem.

Druhé největší švédské město Göteborg chce pro lepší integraci migrantů postavit na předměstí Angeredu velbloudí park. Podle radnice tato snaha může významně pomoci v lepším začleněním uprchlíků ve Švédsku.

Radnice si také slibuje kromě lepší integrace migrantů do většinové společnosti i turistické zatraktivnění města a vytvoření pracovních míst pro uprchlíky například z Blízkého východu a Somálska.

Velbloudí park je součástí rozsáhlého projektu na vytvoření zóny s minimální produkcí skleníkových plynů. Na konci loňského roku mu göteborská radnice přiznala dotaci 13 milionů švédských korun z fondů EU.

Stal se však také terčem tvrdé kritiky. Proti projektu brojí ředitelka charitativní organizace Caritas Gun Holmertzová, která si myslí, že göteborské předměstí Angered se změní na ,,exotické cirkusové" představení se zvířaty a migranty, a stane se tak místo plánované turistické atrakce spíše kuriozitou. ,,Je to podle mě zcela absurdní vize," řekla k projektu radnice Holmertzová.

Göteborg je jedním z měst, které nejvíce sužují migrační problémy spojené s no-go zónami a zvýšenou kriminalitou.

 

psali jsme:

Šéf azylu Haišman: Migrace jako zbraň? Vše do sebe zapadá. Langer, Turecko…

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.