Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: policista
08 / 02 / 2017, 10:00

Švédský policejní důstojník, který u policie pracuje skoro padesát let, na Facebooku napsal, že za většinu současné nejvážnější zločinnosti mohou migranti.

Policista Peter Springare napsal v úvodu svého příspěvku na Facebook, že nebude politicky korektní, protože po téměř padesáti letech ve službě u policie odchází. Springare, který byl vyšetřovatelem ve městě Örebro, zdůraznil, že za nejvážnější zločiny a kriminalitu mohou migranti.

,,Naši penzisté jsou na kolenou, to samé školství, zdravotní péče je doslova peklo, policie je úplně zničená. Všichni vědí proč, ale nikdo si netroufne říci proč," napsal Springare s odkazem na to, že za současný stav mohou právě migranti.  

Policista poukázal nato, že měl co do činění s velkým počtem znásilnění, útoky, zastrašováním, pokusy o vraždu, násilím, které byly namířeny proti policii. Springare napsal ve svém příspěvku, že většinu zločinů ,,z nové doby" páchají migranti ze zemí jako Irák, Turecko, Afghánistán, Sýrie, Somálsko. V malé většině je to Švéd.

Švédsko se v současné době potýká se zvýšenou vlnou kriminality a s no-go zónami, jichž je v zemi přes padesát, a které ovládají gangy většinou složené z migrantů. Situace došla už tak daleko, že sami policisté se bojí do těchto míst chodit.

 

psali jsme:

Švédska polícia je už zúfala, prosí verejnosť o pomoc, kvôli rastúcemu násiliu

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku