Švédský univerzitní profesor: Za násilí v zemi nemohou v žádném případě migranti a zločinnost také nestoupla

Švédský univerzitní profesor: Za násilí v zemi nemohou v žádném případě migranti a zločinnost také nestoupla
Autor fotografie: flickr.com|Popisek: migranti
03 / 03 / 2017, 10:00

Švédský univerzitní profesor vzbudil svými výroky značný rozruch.

Profesor kriminologie Jerzy Sarnecki prohlásil, že kritika vůči migrantům není spravedlivá, protože oni za násilí ve Švédsku nemohou.

Sarnecki totiž nesouhlasí s těmi hlasy, kteří říkají, že migranti mohou za současnou vlnu násilí, která dále eskaluje, a to nejen v problematických předměstích či no-go zónách.

V rozhovoru pro britskou BBC mimo jiné řekl, že zločinnost ve Švédsku není na vzestupu. ,,Zločinnost ve Švédsku neroste, i když máme vzrůstající číslo migrantů," prohlásil Sarnecki. ,,Imigrace do Švédska sice již několik let roste, ale zločinnost v zemi je stále stejná," dodal profesor. Podle něho nelze vinit za současnou zločinnost právě migranty.

Výroky Sarneckého jsou v rozporu s těmi, které napsal 3. února na svůj Facebook Peter Springare. Ten naopak uvedl, že za nejvážnější zločiny mohou právě migranti.

 

psali jsme:

Naštvaný švédský policista to řekl natvrdo: Za většinu nejvážnějších zločinů v zemi mohou migranti

 

Zdroj: express.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace