Svět je zase o něco nebezpečnější

Svět je zase o něco nebezpečnější
Autor fotografie: Wikipedia/PD-USGOV-MILITARY-NAVY.|Popisek: Ponorka třídy Golf
04 / 11 / 2014, 16:15

4.11.2014 / Severní Korea přestavěla ponorku třídy Golf pro balistické rakety s nukleární hlavicí.

Vládcům Severní Korey se zřejmě podařilo zásadně přestavět zastaralou sovětskou dieselovou ponorku třídy Golf tak, aby byla schopná nést balistické rakety s nukleární hlavicí. Útočná síla komunistického státu je tím výrazně zvýšena.

Severokorejský režim má nyní možnost nepozorovaně dopravit balistické střely do odpalovacích pozic v Tichém oceánu. Dostřel balistické rakety R-21, kterou může být ponorka vyzbrojena je 1400 kilometrů! Severní Korea je tak schopna nově zasadit případně i jaderný úder i pokud by byla zničena vojenská zařízení na jejím území. 

Severokorejská vláda už 6. ledna 2007  oficiálně potvrdila, že vlastní atomové zbraně (zdroj: wikipedia)

Psali jsme také:

Dluhy za vedení První světové války stále nesplaceny!

Rusové osmnáctkrát zvýšili výdaje na zbrojení!

Jak vypadá válka na Ukrajině v přímém přenosu?

Raptor: nejmodernější stíhač proti ruským protiletadlovým systémům

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace