Světské zákony pro muslimy neplatí, to právo šaría je nade vše

Světské zákony pro muslimy neplatí, to právo šaría je nade vše
Autor: Flickr.com|Popisek: muslimové
24 / 01 / 2017, 10:00

KOMENTÁŘ

I když Evropský soud pro lidská práva rozhodl, že že švýcarské úřady neporušily úmluvu o lidských právech, když odmítly osvobodit muslimské žákyně od společných plaveckých kurzů, mnoha muslimům se to stejně nelíbí. Případ k Evropskému soudu pro lidská práva dali dva švýcarští občané tureckého původu, protože nesouhlasili s tím, že jim za neúčast jejich dcer na hodinách plavání udělily švýcarské úřady pokutu.

Ten sice rozhodl v jejich neprospěch, nicméně to muslimy ještě více ,,motivovalo" k protiakci. Rodiče těchto dcer dokonce vyhrožují, že si založí vlastní soukromé školy, kde budou striktně podle práva šaría a islámu vůbec odděleni chlapci od dívek. Ale hlavně: dcery nahněvaných muslimů se prostě podle světských zákonů zúčastňovat smíšených hodin plavání nebudou. Právo šaría je totiž stavěno vždy nad světské zákony, které jsou pro muslimy zcela podřadné a ponižující.

Evropan může pochopit motivaci těchto ,,frustrovaných" lidí jen stěží. V Evropě se rozhoduje podle platných světských sekulárních zákonů a pravidel. Pokud někdo do Evropy přijde, je jeho povinností tato pravidla přijmout. Pokud ne, nemusí v Evropě být, nikdo ho k tomu nenutí. Aby ale muslimové vyhrožovali po svém neúspěšném dovolání k soudu, že si budou kvůli smíšeným hodinám plavání zakládat vlastní školy, to už skutečně odporuje zdravému rozumu.

Evropa proto musí říci své rozhodné ne těmto rozvratným aktivitám, které vrážejí klín do demokratické společnosti a vnášejí do ní chaos.

 

psali jsme:

Cílem islámu je, aby se celý svět modlil k Alláhovi, říká odborník na politický islám Bill Warner

Ve vězení pila jen vodu a jedla rýži. Britka porušila právo šaría

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace