Svině, podrazák, rozpad osobnosti. Zeman a Sobotka v otevřené válce

Svině, podrazák, rozpad osobnosti. Zeman a Sobotka v otevřené válce
Popisek: Miloš Zeman
26 / 06 / 2017, 07:30

Miloš Zeman jsou s Bohuslavem Sobotkou čtyři měsíce před volbami v otevřené válce.

To dokládá zatím poslední slovní přestřelka, která jasně dokladuje vzájemnou animozitu, která je však u prezidenta Zemana větší k nyní již bývalému předsedovi ČSSD než naopak. Zeman nepřímo označil Sobotku za svini, že odvolal Andreje Babiše z vlády. Premiér pak podle Zemana má charisma jako ,,láhev od okurek". Sobotka ,,vrátil úder" tím, že vidí u prezidenta postupný rozpad osobnosti.

Všichni víme, že vztahy obou politiků jsou od prezidentské volby 2003 na bodu mrazu, či spíše několik metrů pod ním. Nejnovější ,,válka" slov však ukazuje na fakt, že česká politika ještě více zhrubla. A nemohou za to zdaleka pouze pánové Zeman se Sobotkou, ale přisazují si i další vysocí činitelé, kteří by správně měli jít ostatním příkladem.

Zeman má jistě pravdu v tom, že Sobotka se svými názorovými veletoči ohledně podávání či nepodávání demise dokonala ztrapnil a ČSSD ubral další volební preference, které se tak jako tak povážlivě ztenčují. Na druhou stranu je nejvyšším ústavním činitelem a neměl by tak okatým způsobem dávat najevo nelibost vůči premiérovi, o němž si může myslet cokoliv.

A tato nelibost by neměla sklouzávat v nenávist, jak se to v posledních měsících nestrannému pozorovateli může jevit. Naopak Zemanův ostrý slovník mu může při své snaze obhájit podruhé prezidentský mandát u nerozhodnutých a konzervativnějších voličů uškodit. Sobotkovi, respektive ČSSD to pak může paradoxně v klíčových podzimních volbách pomoci .

 

psali jsme:

Sbohem, pane premiére. Sobotka právě spáchal politickou sebevraždu a pohřbil ČSSD

Tagy článku