Svoboda pro Tommyho

Svoboda pro Tommyho
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: Tommy Robinson
02 / 08 / 2018, 09:00

Britský pravicový aktivista Tommy Robinson byl včera propuštěn na kauci z vězení, když o tom rozhodl odvolací soud.

Podle odvolacího soudu došlo v prvoinstančním řízením k tak zásadním pochybením, které měly za následek propuštění aktivisty. Robinson byl odsouzen v květnu na 10 měsíců odnětí svobody za pohrdání soudem, když pořizoval před soudem v Leedsu videonahrávky o podezřelých ze zneužívaní malých dětí, a které byly na Facebooku živě přenášeny. Další tři měsíce pak Robinson nafasoval za to, za porušení podmínky.

psali jsme: Velká Británie připravuje tvrdá opatření proti ilegálním přistěhovalcům i občanům EU

Ve Velké Británii jeho případ vzbudil veřejnou debatu o tom, kde začíná a končí svoboda, a zda byl odsouzen spravedlivě. Mnozí se Robinsona zastávali, ti druzí z opačného tábora naopak poukazovali na to, že není možné ve svobodné Velké Británii dostat tak vysoký trest natvrdo za to, že někdo točí před soudem podezřelé ze zneužívání dětí.

psali jsme: Evropská komise doporučila britské vládě "cenzuru tisku". Kvůli muslimským teroristům

Robinson sice je značně kontroverzní postavou, která měla s policií i soudy pravidelně oplétačky, na druhou stranu trest ,,vyfasovaný" první instancí je opravdu až moc tvrdý. To, že je volný, je do určité míry pozitivní sebereflexí britského soudního systému, protože na více než roční vězení se odsuzují přece jen závažnější trestné činy, jejichž společenská nebezpečnost je podstatně vyšší.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Defence - tanky, lodě,  letadla, obrněné vozy. Jaké jsou nejnovější trendy ve zbrojním a obranném průmyslu? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.