Švýcaři tři roky pašovali do Francie střelné zbraně. I kalašnikovy nebo útočné pušky M16

Švýcaři tři roky pašovali do Francie střelné zbraně. I kalašnikovy nebo útočné pušky M16
12 / 07 / 2016, 08:15

Francouzská policie zadržela dva švýcarské občany, kteří do francouzských měst Toulouse a Marseille propašovali kolem 300 a 400 kusů zbraní různých ráží, včetně kalašnikova a útočné pušky M16.

Informace o nelegálním obchodování se zbraněmi získala policie při vyšetřování ve Francii i ve Švýcarsku během června a července. Bylo obviněno celkem 17 lidí, z nichž devět skončilo ve vazbě, uvedl státní zástupce Brice Robin na pondělní tiskové konferenci v Marseilles.

"Hodní muži se zbraněmi zastaví zlé muže se zbraněmi, jinak to nefunguje“, uvedl izraelský expert k návrhu na odzbrojení evropských občanů

"V prvním případě dva obvinění dodávali útočné pušky do Toulouse, v druhém případě pachatelé dováželi jednou až dvakrát měsíčně ze Švýcarska do Francie nelegální zbraně po dobu až tří let," uvedl Brice Robin. Zdoj: swissinfo.ch

Zbraně byly podle něj určeny pro pachatelé ozbrojených loupeží a obchod s drogami. Kromě zbraní zajistila policie i 14 kg munice, kilogram kokainu, šperky a finanční hotovost ve výši 223.000 eur.

Evropská komise má ale přesto jasno. Za teroristické útoky ( zřejmě i za ozbrojené loupeže) mohou legální zbraně. Kdyby nebyly legální zbraně mezi občany, zřejmě by nebyly teroristické útoky (ani tyto loupeže). Evropská komise proto zakázala legální držení poloautomatických zbraní. Jedinou obranu před teroristy a vrahy.

Čeští držitelé zbraní se nepodřídí diktátu Bruselu a zbraně dobrovolně nevydají

Vyšetřování francouzskou policií vedla k zadržení dvou švýcarských obyvatel zapojených do pašování zbraní do francouzských měst Toulouse a Marseille. Kolem 300 až 400 zbraní různých ráží, včetně kalašnikova a M16 bylo zadrženo. 

Informace o provozu obchodování byl získán po vyšetřování ve Francii a ve Švýcarsku v červnu a červenci, řekl, že Marseilles státní zástupce Brice Robin na tiskové konferenci ve městě v pondělí. 

Byly identifikovány dva dodavatelé zbraní - švýcarský a francouzský občan - a to jak švýcarské obyvatel. Celkem 17 jednotlivců se objevil před soudem a devět byli uvězněni za účast na pašování. Byly identifikovány dvě hlavní sítě. 

"V prvním případě se obě [lidé] zapletený dodáván město Toulouse s útočných pušek," řekl Robin. Dodal, že město bylo jedno, které bylo náchylné k trestné činnosti. "Ve druhém síti, zbraně byly dováženy ze Švýcarska do Francie ve výši jednoho nebo dvou měsíčně po dobu asi tří let." 

Řekl, že zbraně byly určeny pro gangů zapojených do ozbrojených loupeží, stejně jako klíčové postavy v podniku Marseille s narkotiky. 

Vedle děl, 14 kilo munice, kilo kokainu, šperků a € 223.000 (CHF242,282) v hotovosti bylo zadrženo. 

Tagy článku