Švýcarská vesnice raději zaplatí pokutu, než by přijala 10 uprchlíků

Švýcarská vesnice raději zaplatí pokutu, než by přijala 10 uprchlíků
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Švýcarská vlajka
29 / 05 / 2016, 12:00

Rozhodlo se tak v místním referendu.

Malá švýcarská vesnice Oberwil-Lieli nebude přijímat 10 uprchlíků a raději zaplatí pokutu 300 000 dolarů. Rozhodlo o tom těsným hlasováním místní referendum. Švýcarsko v současné době přijímá 50 000 žadatelů o azyl a vesnici bylo nařízeno, že má závazně přijmout 10 uprchlíků, což odmítla.

Podle listu Daily mail jsou ve vesnici nálady spíše protiuprchlické, přičemž jeden z obyvatel vesnice řekl, že ,,uprchlíky zde prostě nechceme, je to velmi prosté". Pro Daily Mail pak ještě uvedl, že všichni v malé vesnici pracovali tvrdě a nechtějí, aby byla ,,zkažena". Podle něho není vesnice připravena na to, aby přijímala uprchlíky, byť jen velmi malý počet, protože by zde nezapadli.

Proto se v referendu místní obyvatelé, jichž je 2 200, těsnou většinou vyjádřili pro zamítnutí přidělení 10 uprchlíků. Podle starosty Oberwil-Lieli byl jedním z hlavních důvodů zamítnutí uprchlíků fakt, že místní nevěděli, odkud tito lidé pocházejí. Dalším důvodem je prý strach z možných sexuálních útoků tak, jak se staly na Nový rok v Německu.

Starosta podotkl, že vyvolání referenda a následné zamítnutí pobytu uprchlíků bylo protestem proti kvótám, které povinně stanovila švýcarská vláda.

 

Zdroj: theepochtimes.com

Tagy článku