Švýcarské armádě "zmizely" kilogramy výbušnin

Švýcarské armádě &quote;zmizely&quote; kilogramy výbušnin
Autor: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Ralph|Popisek: Ilustrační foto
13 / 09 / 2016, 09:00

Z muničního skladu švýcarské armády v Aarau západně od Curychu zmizelo několik kilogramů výbušných prostředků.

Bern (ČTK) - Oznámilo to včera ministerstvo obrany a civilní ochrany. Podle švýcarských médií zatím není jasné, zda výbušniny někdo ukradl, nebo jde pouze o chybu v evidenci.

Teroristé ukradli ze skladu francouzské armády plastickou trhavinu a granáty

Postrádaný materiál se nacházel v muničním skladu vojenského školicího střediska v Aarau, kde ho střežil bezpečnostní systém. Ministerstvo neupřesnilo, jaký materiál zmizel. Podle médií se na místě skladují výbušniny, zápalné šňůry i roznětky, které všechny armáda řadí mezi výbušné prostředky.

Z americké vojenské základny u Stuttgartu byly odcizeny střelné zbraně

Armáda zahájila vyšetřování proti neznámému pachateli. Nevylučuje však ani možnost, že materiál nebyl ukraden, ale že byl chybně zanesen v evidenci, případně že nebyl do skladu nikdy dodán. Armáda ale v každém případě hodnotí případ jako závažný problém.

Zmizení výbušnin podle švýcarských médií připomíná případ z roku 2012, kdy zmizelo z jiného muničního skladu 12 granátů. Teprve po dvou letech byl z jejich krádeže usvědčen dvaadvacetiletý voják, který tyto výbušniny nahradil kameny. Muž tehdy před soudem neřekl, proč granáty z muničního skladu odnesl.

Foto: Flickr.com, (CC BY-SA 2.0), Ralph

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace