Švýcarsko nabízí roli prostředníka v severokorejské krizi

Švýcarsko nabízí roli prostředníka v severokorejské krizi
Popisek: KLDR
05 / 09 / 2017, 19:00

Švýcarsko je připraveno podle jeho prezidentky Doris Leuthardové hrát roli prostředníka v napjaté situaci, která panuje okolo jaderných testů KLDR.

Švýcarsko je severokorejskou krizí znepokojeno a nabízí roli prostředníka mezi KLDR a USA, aby se napětí zmírnilo. ,,Jsme připraveni nabídnout naši roli jako prostředníka. Je nyní třeba zasednout za jednací stůl," prohlásila švýcarská prezidentka Doris Leuthardová. 

psali jsme: Japonsko potvrdilo, že KLDR provedla jaderný test

Leuthardová uvedla, že Švýcarsko má s rolí mediátora bohaté zkušenosti. Připomněla rovněž, že švýcarské jednotky byly rozmístěny v demarkační zóně mezi Jižní a Severní Koreou po korejské válce, jež probíhala v letech 1950 - 1953 a byla prvním velkým konfliktem ve studené válce.

psali jsme: Mattis řekl, že USA přijmou další kroky proti KLDR

Podle Leuthardové mají být více ,,vtaženy do hry" Čína a také USA, aby byla severokorejská krize ohledně provádění jaderných testů uspokojivě vyřešena.

Proběhnuvší jaderné či raketové testy dlouhodobě znepokojují Bílý dům. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že jaderné schopnosti KLDR jsou ,,velmi nepřátelské a nebezpečné." V krajním případě nevyloučil proti KLDR použít zbraně v plném rozsahu včetně jaderného arzenálu.

 

Zdroj: rt.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace