Švýcarsko nechalo zmrazit severokorejské bankovní účty

Švýcarsko nechalo zmrazit severokorejské bankovní účty
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Severní Korea
21 / 05 / 2016, 13:00

Švýcarsko se přidalo k mezinárodním sankcím proti severokorejskému režimu.

Švýcarsko následovalo ostatní země v politice dalších sankcí proti Severní Korey. Zmrazilo všechny bankovní účty severokorejské vlády a vládnoucí Strany práce. Země helvétského kříže se tak přidala v březnové rezoluci OSN, která uvalila další mezinárodní sankce na Severní Koreu za nejnovější jaderné testy.

Švýcarsko zároveň uvalilo sankce na vývoz dalšího zboží a surovin do Severní Korey. Zákaz vývozu se bude týkat i komodit jako zlata, vzácných kovů, železa i uhlí. Jednou z opor severokorejské ekonomiky jsou suroviny a zboží ze Západu a Číny. Do června letošního roku chce Švýcarsko také uzavřít v Severní Korey také všechny pobočky bank a finančních institucí.

Země se navíc rozhodla, že Severokorejci nebudou moci napříště studovat ve Švýcarsku některé vybrané technické obory. Zákaz studia se bude týkat fyziky, IT oborů či jaderného inženýrství. Právě vůdce KLDR Kim Čong-un pod falešným jménem studoval před lety  v hlavním městě Bernu.

Nové sankce, k nimž se Švýcarsko přidalo, tak mohou severokorejský režim dále oslabit. Severní Korea však po každém uvalení sankcí prohlašovala, že v jaderných testech bude pokračovat dál i přesto, že jí nejnovější sankce mohou značně přitížit po ekonomické stránce.

Zdroj: českatelevize.cz

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace