Syndrom prázdného papíru, či jalových hlav?

Syndrom prázdného papíru, či jalových hlav?
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: EU
30 / 01 / 2017, 09:00

KOMENTÁŘ

Dvě navrhované směrnice EU týkající se regulace zbraní ve členských státech nás vedou k zamyšlení, jestli továrna na nesmyslné zákony, jímž bohužel Brusel v současné době je, myslí některé své poslední návrhy opravdu vážně. Ukažme si to na dvou ,,zmetcích", které k nám z Bruselu přicházejí.

Nesmysl číslo 1: Pokud projde navrhovaná směrnice, jež se týká zbraní vlastněnými lidmi, budou muset lidé vlastnící například vzduchovky, ale i repliky pušek či plynové pistole je povinně nahlásit na policii. Nesmysl číslo 2: Jestliže by měl vlastník přesně specifikované zbraně zásobník ,,nad limit", mohl by přijít o zbrojní průkaz. Fakt, že zásobníky nejsou nikde oficiálně registrovány, zřejmě vševědům z Bruselu vůbec nevadí.

Že to zní všechno absurdně? Důležitý je ovšem pro EU ,,smysl" těchto úředníků. Ty denně chrlí návrh za návrhem, směrnici za směrnicí, jen aby naplnili své ,,povinné kvóty" návrhů, za což jsou placeni. V obrovské záplavě zákonných opatření, které jsou směrodatné pro členské státy EU, se pak nutně musí ztrácet kvalita.

Nejhorší na tomto stavu však je, že pokud budou zástupci z jedné země přehlasováni většinou, tak mají smůlu, opatření bude platit vždy pro všechny. Série nedomyšlených návrhů směrnic ohledně držení zbraní tak vyvolává otázky, kam vlastně současná EU směřuje a co je jejím posláním. Zanést chaos těmito pochybnými směrnicemi do národních parlamentů členských států? Či demonstrovat mocenskou ,,nadřazenost" EU nad členskými státy?

Absurdní nařízení totiž nejen tento chaos do legislativy národních států přinášejí, ale ,,zabíjejí" jejich kulturní jedinečnost. Je proto namístě se seriózně zamyslet nad smyslem a posláním EU, protože původní myšlenka se evidentně vytratila.

 

psali jsme:

Máte ,,zakázaný" zásobník? Můžete přijít i o zbrojní průkaz

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.