Syřané nesmějí vstoupit do odvolání na půdu USA. Trump pozastavil přijímání migrantů

Syřané nesmějí vstoupit do odvolání na půdu USA. Trump pozastavil přijímání migrantů
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: Donald Trump
28 / 01 / 2017, 08:00

Nový americký prezident Donald Trump podepsal v pátek exekutivní příkaz, který zakazuje až do odvolání migrantům ze Sýrie vstoupit do USA.

Toto opatření je podle Trumpa součástí boje proti radikálnímu islamismu a terorismu. ,,Zavedl jsem příslušná opatření, abych zabránil vstupu radikálních islamistů do USA. Nechci je zde," řekl k podpisu opatření Trump.

Ten také řekl, že USA budou přijímat jen ty lidi, kteří budou Ameriku podporovat a ,,hluboce milovat naše lidi".  Zároveň americký prezident pozastavil program USA na přijímání uprchlíků na dobu 120 dní.

Součástí pátečního exekutivního příkazu je také avizovaný vstup do USA všem podezřelým lidem, kteří jsou spojováni s možným teroristickým jednáním. To zahrnuje podle amerického ministerstva zahraničí Írán, Irák, Libyi, Somálsko, Súdán, Sýri a Jemen.  

Výbor americko-islámských vztahů (CAIR) uvedl, že v pondělí podá žalobu, ve které zpochybní ústavnost Trumpova příkazu. Podle CAIR neexistuje žádný důkaz, že uprchlíci jsou hrozbou pro národní bezpečnost.

Exekutivní příkaz podepsaný Trumpem je v souladu s jeho přísnou imigrační politikou. V předvolební kampani se poměrně tvrdě ohrazoval vůči uprchlíkům a muslimům, jejichž vstup by na půdu USA zakázal. Tato slova však později zmírnil.

 

psali jsme:

Trump bude zveřejňovat seznam zločinů páchaných migranty

Mexický prezident Nieto: My za žádnou zeď platit nebudeme!

 

Zdroj: reuters.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.