Sýrie požádala Rusko o obnovení svého energetického sektoru

Sýrie požádala Rusko o obnovení svého energetického sektoru
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Rusko
24 / 05 / 2016, 07:00

Potvrdil to minulý týden v pátek ruský ministr energetiky Alexandr Novak.

Sýrie se obrátila na Rusko, aby jí pomohlo obnovit a znovu vybudovat energetický komplex. Hlavně by se jednalo a ropný a plynárenský průmysl. Podle Novaka jsou mezi vybranými společnostmi, které by se měli na obnově podílet Gazprom, Zarubezhneft a Lukoil.

Novak řekl, že jsou to právě společnosti, které mají zkušenosti s prací v zahraničí a dokážou vhodně investovat do projektů, které Sýrie v danou chvíli potřebuje. Dodal, že v ruku v ruce s obnovou zmíněných sektorů průmyslu jde i obnova a další rozvíjení potřebné infrastruktury.

Sýrie rovněž požádala o Rusko o to, aby se podílelo na průzkumu a hospodářského využívání plynu a ropy jak na zemi, tak mimo ni. Ruští experti již byli pozváni do Sýrie za účelem zmodernizování rafinérie v syrském městě Baniyas a vybudování rafinérie s Íránem a Venezuelou.

Damašek a Moskva již podepsaly bilionový kontrakt na hospodářskou obnovu Sýrie a rekonstrukce energetického sektoru je její součástí. To potvrdil i syrský premiér Vaíl Halkí. Obě země tak zahájí užší spolupráci zahrnující obchod, finance, energetiku a ostatní sektory ekonomiky. Syrský premiér ke spolupráci podotkl, že ruské společnosti budou mít přednost v obnově země zničené občanskou válkou před ostatními. Podle jeho slov už mnoho ruským firem v Sýrii působí.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace