Sýrie požádala Rusko o obnovení svého energetického sektoru

Sýrie požádala Rusko o obnovení svého energetického sektoru
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Rusko
24 / 05 / 2016, 07:00

Potvrdil to minulý týden v pátek ruský ministr energetiky Alexandr Novak.

Sýrie se obrátila na Rusko, aby jí pomohlo obnovit a znovu vybudovat energetický komplex. Hlavně by se jednalo a ropný a plynárenský průmysl. Podle Novaka jsou mezi vybranými společnostmi, které by se měli na obnově podílet Gazprom, Zarubezhneft a Lukoil.

Novak řekl, že jsou to právě společnosti, které mají zkušenosti s prací v zahraničí a dokážou vhodně investovat do projektů, které Sýrie v danou chvíli potřebuje. Dodal, že v ruku v ruce s obnovou zmíněných sektorů průmyslu jde i obnova a další rozvíjení potřebné infrastruktury.

Sýrie rovněž požádala o Rusko o to, aby se podílelo na průzkumu a hospodářského využívání plynu a ropy jak na zemi, tak mimo ni. Ruští experti již byli pozváni do Sýrie za účelem zmodernizování rafinérie v syrském městě Baniyas a vybudování rafinérie s Íránem a Venezuelou.

Damašek a Moskva již podepsaly bilionový kontrakt na hospodářskou obnovu Sýrie a rekonstrukce energetického sektoru je její součástí. To potvrdil i syrský premiér Vaíl Halkí. Obě země tak zahájí užší spolupráci zahrnující obchod, finance, energetiku a ostatní sektory ekonomiky. Syrský premiér ke spolupráci podotkl, že ruské společnosti budou mít přednost v obnově země zničené občanskou válkou před ostatními. Podle jeho slov už mnoho ruským firem v Sýrii působí.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku