Sýrie volá po okamžitém rozpuštění ,,takzvané mezinárodní koalice"

Sýrie volá po okamžitém rozpuštění ,,takzvané mezinárodní koalice&quote;
08 / 08 / 2017, 16:00

Sýrie vyzývá mezinárodní koalici, aby se rozpustila.

Syrští političtí představitelé vyzvali prostřednictvím ministerstva zahraničí protisyrskou koalici vedenou USA, aby byla rozpuštěna. Podle Sýrie se v zemi dopustila řady zločinů včetně porušení mezinárodního práva.

psali jsme: Rusko reaguje na americký vojenský úder: posílá k břehům Sýrie svou válečnou loď

,,Sýrie znovu vyzývák  okamžitému rozpuštění této koalice, která byla ustavena mimo rámec OSN a bez oficiálního povolení syrské vlády," uvedlo ministerstvo zahraničí ve dvou dopisech odeslaných generálnímu tajemníkovi OSN a Radě bezpečnosti OSN. Podle ministerstva dochází k soustavnému zabíjení civilistů, ničení majetku, nemocnic a dalších důležitých budov v syrské infrastruktuře.

psali jsme: Rusko posílá do Sýrie ,,Terminatora". Tank BMPT-72 podstoupí sérii testů

Ministerstvo v prohlášení zdůraznilo, že mezinárodní koalice vedená USA shazuje z bombardérů zakázaný bílý fosfor. Nejvíce postiženými městy či provinciemi mají být Rakka, Hasaka či Aleppo. Podle syrské vlády se mezinárodní koalice dopouští válečných zločinů a zločinů proti lidskosti.

Zdroj: sana.sy

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace