Syrská arabská armáda útočí na Kurdy

Syrská arabská armáda útočí na Kurdy
Popisek: Ilustrační foto
21 / 04 / 2016, 13:30

Ke střetům mezi Asayish (kurdské policejní jednotky) a oddíly prezidenta Assada došlo včera v dopoledních hodinách ve městě Qamishli.

Město Qamishli je správní centrum kurdské oblasti Rojava, leží v blízkosti tureckých hranic a vedle  sebe zde působí kurdské a Syrské ozbrojené složky.

Psali jsme: Ruské a syrské síly se přeskupují - končí příměří v Sýrii?

Ke střetům došlo po té, co assadovy oddíly zaútočily na Kurdy v blízkosti hlavního náměstí a několik příslušníků Asayish  zranili. Do bojů se postupně zapojili i oddíly YPG a také příslušníci speciální jednotky HAT. ( kurdská protiteroristická jednotka).

Kurdům se podařilo útok odrazit a postupně vytlačují assadovy oddíly i z těch částí města, které byly až doposud pod kontrolou syrských vládních  oddílů. Uvidíme, jestli se jednalo o nahodilý incident a nebo jestli prezident Assad sonduje možnosti k znovu ovládnutí Rojavy. 

Autor: Lumír Němec

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace