Syrská armáda bojuje o historickou Palmyru. Tisícileté památky srovnal IS se zemí

Syrská armáda bojuje o historickou Palmyru. Tisícileté památky srovnal IS se zemí
Autor: YouTube/screenshot
25 / 03 / 2016, 08:30

VIDEO / Syrské jednotky vstoupily do Palmyry, kterou chtějí dobýt z rukou islamistů. Na videozáběrech je vidět absolutní devastace památek.

Syrská agentura SANA oznámila, že vojáci jsou stále ještě na okraji města. Agentura Interfax tvrdí, že v boji o Palmyru přišel o život člen ruských speciálních sil.

Islámský stát vyzýval ve čtvrtek z megafonů zbylé obyvatele přilehlého města Tadmur, aby je opustili. Uvedla to exilová organizace SOHR monitorující dění v zemi. Podle jejího ředitele v původně sedmdesátitisícovém městě zbylo jen 15 000 lidí. Zdroj: novinky.cz

Podle guvernéra Talála Barazího se armáda rozhodla na město zaútočit ze tří směrů a nyní odstraňuje ze všech příjezdových silnic do Palmyry miny a výbušniny. Barazí předpovídá, že k "drtivému vítězství v Palmýře" dojde již v příštích 48 hodinách. Organizace Islámský stát Palmyru obsadila loni v květnu. Zdroj: ihned.cz 

Destrukce Palmyry pod taktovkou IS pokračuje

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace