Syrská armáda se přesunuje na sever země, aby čelila turecké invazi

Syrská armáda se přesunuje na sever země, aby čelila turecké invazi
13 / 10 / 2019, 23:00

Server RT.com uvedl, že Sýrie přesunuje svou armádu na sever země, kde Turecko provedlo jednostrannou invazi proti kurdským milicím, které považuje za teroristy.

Napětí na severu Sýrie po turecké invazi roste. Damašek podle serveru RT.com, který se odvolává na agenturu SANA, zahájil přesun své armády, aby ,,čelil tureckým jednotkám. Kurdská administrativa v severní Sýrii vydala mezitím prohlášení, že byla dosažena dohoda s Damaškem, aby jeho jednotky byly rozmístěny podél hranice s Tureckem.

Syrské vládní síly se na základě dohody rovněž připravují během 48 hodin na vstup do strategicky důležitého města Kobani, které ovládají Kurdové. Syrská armáda podle serveru RT.com již v neděli vstoupila do města Manbidž v provincii Aleppo. Kurdské milice nechali syrské vládní jednotky projít přes svá kontrolní stanoviště. S mobilizací syrských jednotek na sever se tak Turecko dostává pod tlak. To provedlo invazi na sever Sýrie proti kurdským milicím, které považuje za teroristy. Nicméně Damašek k této akci nedal souhlas.

Server RT.com uvedl, že turecký prezident Recep Erdogan a jeho syrský protějšek Bašár Asad budou muset v nastalé situaci prokázat ty nejlepší diplomatické schopnosti, aby zabránili vážnému konfliktu, který nyní mezi těmito zeměmi hrozí.

 

Zdroj: rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace