Syrská armáda zahájila mohutnou ofenzívu proti IS v Aleppu

Syrská armáda zahájila mohutnou ofenzívu proti IS v Aleppu
Popisek: Ilustrační foto
06 / 04 / 2016, 15:00

Syrská armáda obnovila bojové akce proti militantním skupinám, které pravidelně porušovaly režim příměří na jihu Aleppa, uvádí se v prohlášení velení štábu společných operací syrské armády v Aleppu:

„Syrská armáda a její spojenci začali plnit bojové úkoly a zahájili palbu na militantní skupiny, jejich velitelská stanoviště a shromaždiště na jihu provincie Aleppo. Intenzívní letecké údery jsou rovněž zasazovány týlovým objektům ozbrojenců v oblasti al-Iis a Zerba."

V úterý sdělil mluvčí velení syrských ozbrojených sil Sýrie RIA Novosti, že letadlo Su-22 syrského vojenského letectva bylo sestřeleno ozbrojenci v provincii Aleppo při plnění bojového úkolu, osud pilota se zjišťuje. Odpovědnost za sestřel převzala skupina Ahrár aš-Šám". Zdroj: cz.sputniknews.com, //en.alalam.ir/news/1805693

Radikálové islámského státu údajně použili při pondělním útoku na vojáky syrské armády yperit. Mělo se stát v bitvě o armádní letiště ve východní provincii Dajr az-Zaur. 

Teroristé použili granáty s hořčičným plynem, což způsobilo, že oběti se udusily," oznámila státní televize k údajnému chemickému útoku. Syrská média neupřesnila, kolik mrtvých si útok bojovníků IS na přísně střežené letiště jižně od města Dajr az-Zaur vyžádal. Provincie Dajr az-Zaur má strategickou polohu; pro organizaci Islámský stát je spojnicí mezi jeho ústřední baštou, syrskou provincií Rakka a jeho bojovníky v Iráku.

Yperit, známý rovněž jako hořčičný plyn, leptá oči, pokožku a plíce. Podle mezinárodního práva je jeho používání zakázané. Pozorovatelé již několikrát IS obvinili, že v bojích v Iráku a Sýrii použil chemické zbraně včetně yperitu. Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) stejné obvinění vznesla i vůči syrské armádě.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace