Syrské bojiště je veletrhem s ukázkou pro ruské zbrojaře

Syrské bojiště je veletrhem s ukázkou pro ruské zbrojaře
Autor fotografie: TOS-1 MRL". Vitaliy Ragulin / CC BY-SA 3.0 / Wikimedia Commons|Popisek: TOS-1A
05 / 11 / 2015, 17:30

Podle generálního ředitele Rosoboronexport, Anatolije Isaikina je ruská vojenská operace a schopnosti ruských zbraní v Sýrii dobrým důkazem, proč se vyzbrojovat ruskou technikou.

Podle agentury TASS Sýrie a téměř všechny země Středního východu platí za dodávky ruské výzbroje v plné výši a včas. Agentuře to řekl Anatolij Isaikin tento čtvrtek.

„Samozřejmě, že budeme nabízet různé platební plány, jako jsou lhůty odkladu a úvěrové mechanismy, v závislosti na ekonomickém stavu země, tak aby mohli dělat dlouhodobé rozpočtové plány," řekl Isaikin v rozhovoru pro ruský mezinárodní zpravodajský televizní kanál Russia Today a dodal: „Ale téměř všechny země, včetně Sýrie a dalších států v této nestabilní oblasti, platí plné náklady ve lhůtách stanovených smlouvami.“

"Účinnost našich zbraní v bojových podmínkách je dobrým důkazem pro tyto zbraně, a zároveň, neefektivní využití je špatným. Zatím ruská výzbroj funguje docela efektivně."

A co Rusové ukazují potencionálním klientům?

Byly nasazeny stíhací letouny Su-30SM, útočné Su-25 a bombardéry Su-24 a Su-34, z helikoptér nesmrtelné modely Mi-8 a Mi-24.

Raketomet TOS-1A Buratino, odpalující rakety s termobarickými hlavicemi je nasazen jak v Iráku, tak v Sýrii proti silám Islámského státu.

Pozadu nezůstala ani ukázka schopností námořních zbraní: Ruské poměrně malé raketové fregaty a korvety Kaspického loďstva dokázaly schopnost odpálit střely s plochou dráhou letu Kalibr-NK.

Zdroj: Tass

 

Tagy článku