Syrské letectvo se rozhodlo v bombardování předčit USA

Syrské letectvo se rozhodlo v bombardování předčit USA
Autor: War Clashes|Popisek: Syrské letectvo se rozhodlo v bombardování předčit USA
23 / 01 / 2015, 05:30

22.1.2015 / Syrské letectvo v těchto dnech intenzivně bombarduje pozice Islámského státu na území Sýrie.
Zdroj: War Clashes

Pod takovým náporem nezbývá teroristům nic jiného, než s kapkou zoufalství v hlase křičet "Alláh akbar" a čekat, kam ta bomba dopadne.

Konkrétně jsou dnes velmi intenzivně využívány takzvané barelové bomby, což jsou smrtící improvizované zbraně. Nejde o žádnou přesnou munici, nýbrž o sud naplněný trinitrotoluenem, naftou a ocelovými střepy, jehož účelem je rozmetat vše živé, na co dopadne.

Smutným faktem pak je to, že na závěrech můžete vidět onu munici, jak dopadá na obytné domy. Není tedy vyloučeno, že tato aktivizace syrského letectva v boji s islamisty v posledních dnech povede také ke značným civilním ztrátám. K těm ostatně ale dochází i při akcích vysoce moderního amerického a izraelského letectva, jelikož skrývání se mezi civilisty je oblíbenou taktikou na arabském blízkém východě.

Video, zdroj YouTube, War Clashes

 

Psali jsme také:

Islámským bojovníkům padl za oběť hřbitov válečných veteránů v Tobruku

Inteligentní drony jako součást armádní výzbroje

Výbuch v továrně na zábavnou pyrotechniku

Sto střetů letadel Ruska a NATO na hranici Evropy

Že nejsou americké nálety proti Islámskému státu účinné?

Další děsivý vzkaz radikálů Islámského státu anglosaské civilizaci

Islamisté se prý zastaví až v Římě!

Islámská hrozba mění svět

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace