Syrský azylant podezřelý z terorismu stále uniká. Může být ozbrojený, varuje německá policie

Syrský azylant podezřelý z terorismu stále uniká. Může být ozbrojený, varuje německá policie
Autor: polizei.sachsen.de|Popisek: Jaber ALBAKR, narozen 10.01.1994 v Saasaa / Damašek / Sýrie
09 / 10 / 2016, 07:30

AKTUALIZOVÁNO / Saská policie oznámila zadržení Bakra v krátké zprávě na svém twitterovém účtu.

9.10. / Chemnitz (Německo) - Německá policie stále pátrá po Syřanovi, který žil ve městě Chemnitz (Saská Kamenice) nedaleko českých hranic a kterého podezírá z plánování bombového útoku. Tři muži, kteří byli s podezřelým v kontaktu a které zadržela policie v sobotu, dnes stanuli před soudcem, který dva z nich propustil na svobodu.

V souvislosti s včerejší rozsáhlou policejní akcí na sídlišti v německém Chemnitzu (Saské Kamenici) vyhlásila saská policie pátrání po dvaadvacetiletém Syřanovi. Džábir Bakr je podezřelý z plánování bombového útoku.

"Zatím nemáme žádné nové informace k případu," uvedl dnes ráno mluvčí policie v Drážďanech. Podle něj dostala policie přes 80 tipů, žádný z nich ale nevedl k zadržení pachatele. Mluvčí dodal, že mnoho policistů je stále rozmístěno ve čtvrti v Chemnitzu, kde se v sobotu uskutečnila rozsáhlá policejní operace. Při ní policisté vnikli do domu na sídlišti, kde v jednom bytě našli několik stovek gramů výbušniny, mnohem silnější než trinitrotoluen (TNT).

Podle některých informací z tisku mohlo být terčem německé letiště v Berlíně. V sobotu byla zvýšena bezpečnostní opatření na obou tamních letištích Schönefeld i Tegel, kde také probíhají od soboty kontroly aut a autobusů kvůli pátrání po Syřanovi z Chemnitzu.

Kvůli operaci na chemnitzkém sídlišti Fritze Heckerta, v němž žije mnoho migrantů, policie v sobotu evakuovala asi stovku lidí. Většina z nich se mohla dnes v noci již vrátit domů. Jen dům, v němž byla nalezena výbušnina, zůstává uzavřen, řekl mluvčí zemské policie.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace