Syrský režim má pod kontrolou další oblast u Damašku

Syrský režim má pod kontrolou další oblast u Damašku
25 / 04 / 2018, 14:45

Syrská armáda obsadila další oblast u Damašku, kde skončila evakuace povstalců. Oznámila to dnes syrská státní televize. Režim tak má pod kontrolou oblast Kalamún, která leží severně od syrské metropole.

Podle televize se odtud povstalci začali stahovat v sobotu a několik tisíc ozbrojenců a civilistů odešlo z míst Ruhajba, Nasríja a Džajrúd. Zamířili na sever Sýrie do míst, která mají povstalci stále pod kontrolou.

"Skončil odchod teroristů a jejich rodin z východního Kalamúnu. Oblast je vyčištěna od terorismu," tvrdí syrská televize. V Ruhajbě a Džajrúdu už byly vyvěšeny syrské stání vlajky.

Ukončení evakuace potvrdila také opoziční Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Podle ní poslední konvoj s lidmi z Kalamúnu dorazil ráno do oblasti ovládané povstalci, za nimiž stojí Turecko.

Syrská armáda dále útočí na jižní okraj Damašku ve snaze vytlačit odtud radikály z organizace Islámský stát (IS). SOHR odhaduje, že v tamních čtvrtích Jarmúk, Hadžar al-Asvad, Tadámun a Kadam je zhruba tisíc bojovníků IS a dalších radikálních skupin. Dobytím tohoto území režim získá kontrolu nad celým okolím hlavního města.

Zdroj: ČTK

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace