Syrský uprchlík našel 150.000 eur a poctivě je vrátil. Německo oslavuje svého hrdinu

Syrský uprchlík našel 150.000 eur a poctivě je vrátil. Německo oslavuje svého hrdinu
Popisek: Ilustrační foto
29 / 06 / 2016, 18:45

25-letý uprchlík ze Sýrie Muhannad M. našel v šatníku darovaném charitou desetittisíce eur.

Poté, co mu byl udělen azyl, mu německá charita věnovala starou šatní skříň. Když jí uklízel, našel v zásuvce hotovost 50.000 eur, všechno v bankovkách nejvyšší hodnoty -500 eur. Muhannad našel peníze ukryté mezi dvěma policemi. Kromě toho našel spořící knížky v hodnotě dalších více než 100.000 eur.

 

Místo toho, aby si peníze vzal a změnil svůj život, všechno ohlásil policii v Mindenu blízko Hannoveru, kde bydlí v uprchlické ubytovně. "Pro policii a celé město je hrdinou dne," uvedla policie ve svém prohlášení. "Mladík se zachoval příkladným způsobem a zaslouží si náš velký dík," uvedl policejní mluvčí a dodal: "Něco podobného se stává málokdy, a to lidé najdou podstatně menší částku v hotovosti a předají jí na policii. Ale, že se to stane u tak vysoké sumy, to je naprosto výjimečné." 

Muhannad řekl, že nikdy takové bankovky neviděl, a že si musel zkontrolovat na internetu, zda jsou skutečné. Deníku Bild také řekl, že by mu peníze umožnily, aby dostal do Německa i svoje dva mladší bratry, ale, jak uvádí "Bůh by to nikdy nedovolil, abych financoval svoje vlastní zájmy majetkem někoho jiného."

Když zjistil, že jsou bankovky pravé, odevzdal je na městském úřadě, který okamžitě vyrozuměl místní policii. Ta zahájila vyšetřování, komu nalezený poklad patří. Podle německého práva má Muhannad nárok na odměnu pro nálezce ve výši tří procent z celkové částky, tedy 4.500 euro.

Zdroj: telegraph.co.uk

 

 

Tagy článku