Syrští povstalci sestřelili ruský vrtulník na záchranné akci - hledal piloty SU-24, které sestřelilo Turecko

Syrští povstalci sestřelili ruský vrtulník na záchranné akci - hledal piloty SU-24, které sestřelilo Turecko
Autor fotografie: YouTube/screenshot/RT
24 / 11 / 2015, 18:45

Ruskou helikoptéru, která pátrala pro katapultovaných pilotech Su-24, prý zasáhli syrští rebelové.

Turecké zdroje oznámily, že se v oblasti pádu trosek ruského Su-24, které dnes sestřelily, pohybují dvě ruské helikoptéry, pátrající po katapultovaných členech posádky. Jeden z pilotů byl podle zpráv na Twitteru zavražděn Turkmeny, kteří prý při popravě vykřikovali "Allah Akbar". Na video upozornil server zahranicni.eurozpravy.cz.

Upozorňujeme, že video je, vzhledem k drastickým záběrům, omezeno věkem 18ti let.

Ruskou helikoptéru, která pátrala pro katapultovaných pilotech Su-24, prý zasáhli rebelové raketou krátce poté, co ji přinutili jinou střelou k nouzovému přistání v oblasti kontrolované syrskou armádou. Nejméně desetičlenné posádce vrtulníku se ale údajně podařilo ze stroje po přistání včas uniknout.

Podle agentury Reuters se k zničení vrtulníku přihlásila syrská povstalecká skupina, které dodaly Spojené státy rakety typu Tow. Její bojovníci zasáhli vrtulník protitankovou střelou, když byl ještě ve vzduchu. Poté jej zcela zničili na zemi další raketou. O jeho vyhození do povětří prý pořídili rebelové videozáznam.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.