Na cestu do Evropy čeká v Turecku 500 000 uprchlíků. Turecký Izmir je brána do Evropy

Na cestu do Evropy čeká v Turecku 500 000 uprchlíků. Turecký Izmir je brána do Evropy
Autor: Google maps/ screenshot|Popisek: Přes Izmir se uprchlíci dostávají na řecké ostrovy
13 / 08 / 2015, 11:30

Turecká média informují o mimořádných bezpečnostních opatřeních v západním Turecku. Policie zakazuje přístup do měst na pobřeží. V celé oblasti čeká na cestu do Řecka až půl milionu syrských uprchlíků.

Počet syrských uprchlíků v Turecku dramaticky narůstá. V současnosti jich je v zemi již přes dva miliony. Desetitisíce z nich migrují k západním hranicím Turecka, kde se pokouší nelegálně dostat na lodě směrem k řeckým ostrovům.

Starostovi řeckého ostrova Kos C. Kyritsisovi došla trpělivost a žádá premiéra o okamžitou pomoc. Na ostrově vzrůstá agresivita uprchlíků i policistů.

Izmir je přímořské město na západním pobřeží Turecka a stalo se doslova neoficiální bránou ilegálních uprchlíků do EU. Tureckým úřadům i místním obyvatelům dochází trpělivost s tisíci uprchlíky, kteří se povalují na místních komunikacích.

Server ozgur-gundem.com uvádí: "V Turecku žijí uprchlíci v parcích a na ulicích mnoha měst, žebrají a sní, že se dostanou do Evropy".

Podle oficiálních údajů je jenom v Izmiru 68 až 70 000 uprchlíků, podle neoficiálních informací je kolem města soustředěno až 500 000 syrských utečenců. Mezi nimi jsou ženy a děti, žijí v nelidských podmínkách, žebrají. Zároveň imigranti nejsou schopni předložit žádné důkazy k žádostem o azyl.

Řecko nezvládlo nápor uprchlíků, v zemi panuje "totální chaos", tvrdí OSN

Imigrační úřady a místní samospráva začaly uprchlíky umisťovat na stadion v Izmiru. Na přístupových cestách do Izmiru byly umístěny policejní jednotky, které na kontrolních stanovištích zabraňují vstupu dalších uprchlíků.Zdroj: ozgur-gundem.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace