Syrští uprchlíci plánovali v Německu teroristický útok

Syrští uprchlíci plánovali v Německu teroristický útok
13 / 09 / 2016, 13:30

Německá policie je odposlouchávala několik měsíců. Všichni mladíci zažádali v Německu o azyl.

Policie zatkla ve Šlesvicku-Holštýnsku a Dolním Sasku na severu Německa tři mladé Syřany, které podezírá z toho, že byli spící teroristickou buňkou IS. 

Muži  identifikovaní jako Mahir al-H., 17, Ibrahim M., 18 a Mohamed A., 26.měli zfalšované pasy stejně jako pařížští atentátníci a do Evropy je dostala stejná převaděčská organizace přes Turecko a Řecko v polovině listopadu loňského roku. Německé úřady trojici odposlouchávaly a sledovaly několik měsíců.

 

Jeden ze zatčených mladíků zřejmě absolvoval v září 2015 krátký výcvik v syrské baště IS v Rakká. Trénink byl podle německých úřadů zaměřen na zacházení se zbraněmi a výbušninami.

Jestli se podezření vůči trojici mužů potvrdí, ukáže teprve další vyšetřování. Na začátku srpna německá policie zatkla v Porýní-Falci mladého Syřana, kterého podezřívala z napojení na IS. Žádné důkazy ale neobjevila a muž byl zase propuštěn. Zdroj: ceskatelevize.czi24news.tv

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace