Syrští uprchlíci v Německu se bojí tajné milice šabíha. Další nebezpečí pro Evropu.

Syrští uprchlíci v Německu se bojí tajné milice šabíha. Další nebezpečí pro Evropu.
Autor fotografie: Voice of America News|Popisek: Bombový útok v Aleppu
24 / 10 / 2015, 19:15

Stovky agentů podporujících režim prezidenta Bašára Asada jsou mezi syrskými žadateli o azyl.

Mezi syrskými uprchlíky v Evropě jsou nejen teroristé, ale také lidé, kteří spolupracovali s režimem syrského prezidenta a podíleli se na mučení odpůrců.  Aktivisté a právníci v oblasti lidských práv tvrdí, že se příznivci Asadova režimu v přestrojení a se změněnou identitou dostali nejen do Německa, ale dokonce jim by udělen azyl. Informaci dnes zveřejnil server aljazeera.com.

Prostřednictvím sociálních médií se snaží identifikovat členy této milice , ale tvrdí, že okamžitě po odhalení mažou svoji identitu.  Jikrkhouin Mulla Ahmed, syrský aktivista v Berlíně, tvrdí, že byl uvězněn a mučen příslušníky milice šabíha v Sýrii. "Tito lidé musí být za svoje zvěrstva postaveni před soud. Zabili a umučili spoustu lidí, týrali přes 200.000 vězňů."  

Německo má problém, protože by  v tomto případě porušovalo Úmluvu OSN o uprchlících, která výslovně zakazuje udělovat azyl zločincům. Německé úřady by současně porušovaly i právní předpisy EU v oblasti azylu. Pokud totiž existují závažné důvody domnívat se, že se žadatel o azyl dopustil válečných zločinů nebo zločinů proti lidskosti nebo vážných nepolitických zločinů, nemá nárok na statut uprchlíka.

Ze Sýrie a nyní i z Německa přicházejí zprávy o stále větším počtu alávitských uprchlíků, tedy příslušníků vládnoucí šíitské sekty, kteří se v Evropě pokoušejí získat azyl a ochranu před svými válečnými zločiny. Podíleli se údajně na mnoha násilnostech spáchaných na odpůrcích Asadova režimu. (Zdroj: svobodneforum.cz)

Zdroj: aljazeera.com, SpainWithSyria Madrid

Tagy článku