Tablet Panasonic do explozivního prostředí

Tablet Panasonic do explozivního prostředí
28 / 05 / 2014, 12:00

Panasonic dnes uvedl verzi 10,1" tabletu Toughpad FZ-G1 s operačním systémem Windows 8 Pro a s certifikací ATEX

 pro použití v prostředí, kde hrozí nebezpečí výbuchu, jako jsou ropný průmysl a plynárenství.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-G1 byl certifikován podle standardu ATEX pro práce na povrchu, pro pracovní prostředí zóny 2, a pro použití v potenciálně explozivním prostředí - ATEX II 3 G Ex ic nA IIB T3 Gc (pro verzi s WWAN), II 3 G Ex ic nA IIC T3 Gc (bez WWAN). Je tedy  určen pro nasazení v ropném a plynárenském průmyslu, a dalších oblastech, kde hrozí nebezpečí výbuch.

Aby mohl být tablet certifikován podle standardu ATEX, společnost Panasonic vyvinula speciální baterii a uložila zařízení do speciálně vytvořeného koženého pouzdra. Plně odolný tablet Toughpad FZ-G1 má certifikaci odolnosti MIL-STD-810G a ochranu proti prachu a vodě podle IP65.

S vestavěnou technologií pro úsporu energie, jako je čidlo okolního osvětlení, může tablet Toughpad FZ-G1 fungovat 8 hodin v zónách klasifikovaných podle standardu ATEX. Tablet je standardně vybaven přední webovou kamerou a volitelnou zadní kamerou 3 Mpx s možností dvojitého blesku umožňující jasné fotografování dokumentů, předmětů nebo pracoviště za jakýchkoliv světelných podmínek.
 

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.