Tabu nezvládnuté německé imigrace: Incest mezi muslimskými migranty

Tabu nezvládnuté německé imigrace: Incest mezi muslimskými migranty
Autor fotografie: Flickr.com|Popisek: muslimové
08 / 02 / 2017, 18:00

Šokující případy incestu mezi muslimskými rodinami migrantů přinesl ještě před migrační krizí v roce 2007 deník WELT.

Deník WELT upozorňoval před deseti lety na závažný fakt, že čím dál více dětí přichází na svět incestem, který je rozšířen zejména mezi muslimskými migranti v berlínské čtvrti Neukölln. V té žijí rodiny převážně tureckého a arabského původu, uvedl Welt.

Podle deníku jsou důsledky incestních vztahů jasné - rodí se stále více zdravotně postižených dětí. Manželství mezi příbuznými jsou přitom mezi těmito rodinami běžná, podle deníku WELT ,,široce rozšířená", zároveň ale navenek tabuizovaná.

WELT ilustroval tehdy v roce 2007 tuto situaci na příkladu manželského páru Aliho a Emine G., kterým se narodil zdravotně postižený chlapec Serkan. Po pár měsících se u malého Serkana začaly vyskytovat zdravotní potíže a lékaři mu nakonec diagnostikovali dědičnou nemoc krve - Talasémii. Důvod onemocnění byl podle nich jednoznačný: Ali a Emine G. jsou pokrevní příbuzní (bratranec a sestřenice)

Emeritní profesor ze známé nemocnice Charité Jürgen Kunze se deníku WELT svěřil, že je tento problém dlouhodobě znám, což ale neznamená, že se o něm nemá mluvit. Nicméně V tureckých a arabských rodinách jsou však postižené děti akceptovány, uvedl profesor Kunze deníku WELT.

Ali G. řekl tehdy deníku WELT, že by si vzal za manželku svou sestřenici kdykoliv znovu, i když je v Německu incest zakázaný zákonem.

 

psali jsme:

VIDEO: Teď nás budete poslouchat! Muslimové ovládli britské město. Vyhnali původní obyvatelé na předměstí

 

Zdroj: welt.de

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.