Tacticoolna otestovala kulomet: Staré železo do sběru nepatří

Tacticoolna otestovala kulomet: Staré železo do sběru nepatří
Popisek: střelba kulometem
30 / 01 / 2017, 11:30

Počínaje tímto článkem bude Securitymagazín.cz přinášet pravidelně v pondělí nejrůznější testy zbraní, výstroje, výzbroje a nebo jen instruktážní techniky z Tacticoolny. Videa nejsou určeny jen pro fajnšmekry, ale i pro širší veřejnost. A začínáme pěkně zostra…kulometem

Na internetových diskuzích se bohužel často setkáte s názorem, že univerzální kulomet vz.59 je nespolehlivý krám, nestřílí a někteří by ho nejraději odhodili do starého železa. Tyto názory šíří většinou lidé, kteří při střelbě UK.59 používali převážně cvičnou munici. Pro potřeby výcviku se používá náboj cv.59, což je pouze zavřená nábojnice plnotučného 7,62x54r. Tato skutečnost je nejčastější příčinou závad, jelikož kulomet není na takto krátký náboj konstruován. A pokud se k tomuto faktu ještě přidá špatná odborná příprava střelce, který pak následně často chybně nainstaluje snižovač pro střelbu cvičnou municí, není se čemu divit, že je uživatel nespokojený. Dobrému jménu zbraně bohužel nepřidá ani nedostatek údržby a dlouhodobá služba u ozbrojených složek, která od roku 1959 bude již téměř 60 let a to bez jakékoliv modernizace.

čtěte také: Video: Brrrt a talibanský kulometný tým je pryč

 

O vyvrácení těchto negativních názorů se vás pokusí přesvědčit instruktoři střelecké školy  OBOS.cz, kteří vám ukáží, že dobře udržovaný UK.59 v rukách cvičeného střelce je stále velmi účinná zbraň. Ve videu na Youtube kanálu TACTICOOLNA vám předvedou střelecké techniky zaměřené na použití UK.59 při střelbě na kratší vzdálenost a v reakci na nástřel.

Videa z TACTICOOLNY zaměřená nejen na střelbu, taktiku či recenze zbraní a výstroje vám budeme na Security magazínu přinášet pravidelně každé pondělí. Pokud vás zajímá nějaké konkrétní téma, napište nám o něm do komentářů a třeba se za nějaký čas dočkáte a právě to vaše téma se stane námětem pro natočení dalšího dílu TACTICOOLNY.

 

 

 

autor: Jan Blažek

čtěte také:

VIDEO: Saúdský policista sám zastřelil dva teroristy IS vyzbrojené kulomety

Video: Supertěžký tank Panzerkampfwagen E-100

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.