Tacticoolna představuje: Tak trochu jiný výcvik s puškou

Tacticoolna představuje: Tak trochu jiný výcvik s puškou
13 / 03 / 2017, 13:30

V dnešní době ještě stále cca 1500 vojáků Aktivních záloh AČR fasuje legendární útočnou pušku Samopal vzor 58.

 

 Dokonce i příslušníci Roty Aktivních záloh 41.mechanizovaného praporu která dlouhodobě patří mezi nejlépe vycvičené a vybavené jednotky AZ, dočasně opět fasujÍ SA.58, jak je vidět na fotkách z jejich výcviku.  I když se dá říci že pro potřeby výcviku AZ je tato zbraň dostačující, občas se již její konfigurace špatně začleňuje do moderních standardů AČR v manipulaci s ÚP. Dnes kdy začíná být standardem vybavení jednotlivce i záložní zbraní (v případě AZ většinou Pi. Vz.82) může být pro uživatele při  některé manipulaci trochu problém.

Jednu z technik která dovoluje střelci uvolnění rukou předvádí v TACTICOOLNĚ jeden z instruktorů OBOS.cz. I když tato technika nepatří mezi nejrychlejší při přechodu na krátkou zbraň, má dle našeho názoru své opodstatnění při potřebě střelce pracovat oběma rukama.

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace