Tajemné lodě plné mrtvol u japonských břehů

Tajemné lodě plné mrtvol u japonských břehů
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
01 / 12 / 2015, 13:30

Na pobřeží Japonska byla vyplavena loď s mrtvolami. Během posledních dvou měsíců se jedná už o osmou loď. CNN to sdělila japonská pobřežní stráž.

Hrůzný náklad lodí se skládal z těl 20 lidí. Těla byla rozložená a částečně již jen kosterní pozůstatky, dvě těla byla bez hlavy a na jednom dřevěném člunu bylo 6 lebek. První loď přistála na japonském pobřeží v říjnu, další na konci listopadu.

Pobřežní stráž se nyní snaží rozluštit záhadu, odkud tyto přízračné lodě připlouvají a co se stalo lidem na palubě.

Podle odhadů se jedná o severokorejské lodě. Stopa ukazující tímto směrem je korejský nápis na trupu lodi, který obsahoval 10 rozkládajících se těl. Trup byl vyplaven u města Wajima na západě Japonska 20. listopadu.

Nápis znamenal „Korejská lidová armáda“, útržek látky nalezený na palubě vypadá jako zbytek státní vlajky Severní Koreje. Čluny jsou ze dřeva a velmi těžké, osazené slabými motory.

Spekuluje se o uprchlících z „komunistického ráje“ Severní Korey, nebo o zbloudilých rybářských lodích. Tezi o uprchlících nahrává i hlídání hranice mezi Čínou a Koreou, tedy uprchlíci volí nebezpečnou cestu po moři. Další možností jsou popravy lidí nepřátelských režimu…

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.