Tajemné lodě plné mrtvol u japonských břehů

Tajemné lodě plné mrtvol u japonských břehů
Autor fotografie: Dollar Photo Club|Popisek: Ilustrační foto
01 / 12 / 2015, 13:30

Na pobřeží Japonska byla vyplavena loď s mrtvolami. Během posledních dvou měsíců se jedná už o osmou loď. CNN to sdělila japonská pobřežní stráž.

Hrůzný náklad lodí se skládal z těl 20 lidí. Těla byla rozložená a částečně již jen kosterní pozůstatky, dvě těla byla bez hlavy a na jednom dřevěném člunu bylo 6 lebek. První loď přistála na japonském pobřeží v říjnu, další na konci listopadu.

Pobřežní stráž se nyní snaží rozluštit záhadu, odkud tyto přízračné lodě připlouvají a co se stalo lidem na palubě.

Podle odhadů se jedná o severokorejské lodě. Stopa ukazující tímto směrem je korejský nápis na trupu lodi, který obsahoval 10 rozkládajících se těl. Trup byl vyplaven u města Wajima na západě Japonska 20. listopadu.

Nápis znamenal „Korejská lidová armáda“, útržek látky nalezený na palubě vypadá jako zbytek státní vlajky Severní Koreje. Čluny jsou ze dřeva a velmi těžké, osazené slabými motory.

Spekuluje se o uprchlících z „komunistického ráje“ Severní Korey, nebo o zbloudilých rybářských lodích. Tezi o uprchlících nahrává i hlídání hranice mezi Čínou a Koreou, tedy uprchlíci volí nebezpečnou cestu po moři. Další možností jsou popravy lidí nepřátelských režimu…

Zdroj: CNN

Tagy článku