Tajná služba MI6 nabere až 1000 nových špionů. Její šéf říká, že boj s terorismem potrvá celý život

Tajná služba MI6 nabere až 1000 nových špionů. Její šéf říká, že boj s terorismem potrvá celý život
Autor: Flickr.com|Popisek: MI6
22 / 09 / 2016, 19:30

Britská tajná služba MI6 se chystá v nejbližší době najít okolo 1000 nových pracovníků - špionů.

Alex Younger, šéf tajné služby, která si ,,zahrála" i ve filmech o Jamesi Bondovi, se obává, že opatření je nutné udělat proto, že boj s globálním terorismem a Islámským státem ,,bude trvat celý život".

Younger na bezpečnostní konferenci ve Washingtonu řekl, že terorismus, který je ,,podobného ,ražení" jako Islámský stát, je trvalou hrozbou, jež je poháněna zejména internetovou revolucí a odstraněním mezinárodních bariér. Varoval také před následky, které mohou mít masivní úniky tajných dat způsobené Edwardem Snowdenem.

Na druhé straně Younger také varoval, že MI6 trpí personálním podstavem. Proto chce rozšířit její řady o 1000 nových špionů a do roku 2020 pak o dalších 3500. Podle Youngera se terorismus zglobalizoval a vzhledem k frekvenci jednotlivých útoků je potřeba na situaci adekvátně ,,personálně" reagovat.

Na otázku, zda aktivita Islámského státu a dalších organizací dosáhla svého vrcholu, odpověděl Younger, že by chtěl být optimistický, ale že se jedná o ,,hluboce usazený" trend současnosti.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace