Tajné služby včas varovaly evropské politiky před teroristickými útoky.

Tajné služby včas varovaly evropské politiky před teroristickými útoky.
Popisek: Ilustrační foto
14 / 11 / 2015, 11:45

Přehled varování na nebezpečí teroristických útoků.

Na pozadí dnešního teroristického útoku v Paříži, kdy světoví politici reagují silnými slovy a smutečními proslovy před televizními kamerami, je dobré připomenout, že všichni evropští lídři věděli, že dříve nebo pozdějí k teroristickému útoku na evropském kontinentu dojde. Na toto riziko byli opakovaně upozorňováni svými tajnými službami.  Posuďte sami, přinášíme přehled varování, která byla zveřejněna na našem webu, kde čerpáme z otevřených zdrojů.

Varování od tajných služeb přicházela stále častěji a byla čím dál naléhavější. Podle bývalého agenta francouzské tajné služby se po Evropě se pohybuje až 20.000 radikálních extrémistů a jejich sympatizantů. Tajné služby je ale "nestíhají sledovat, protože to není v jejich silách". 

Naposledy vydaly varování všechny německé tajné služby, a to 26. října, kdy uvedly: "Dovezli jsme si do země islámský extremismus, arabský antisemitismus, národní a etnické konflikty jiných národů, stejně jako jiné vnímání práva a sociálních zvyklostí." Bezpečnostní zdroje varují, že "Integrace statisíců nelegálních migrantů již není možná s ohledem na jejich počet a již existující paralelní společnosti."

Třicetiletý pašerák islámského státu uvedl pod podmínkou anonymity v rozhovoru pro server BuzzFeed, že probíhající tajná operace (uprchlická vlna) byla "naprostým úspěchem," a dodal s úsměvem: "Jen počkejte. Naším snem je vybudovat chalífát nejen v Sýrii, ale na celém světě, a dá-li Bůh, stane se to brzy." A pokračuje: "Naši bojovníci jdou do Evropy jako uprchlíci, aby byli připraveni." Tvrdí, že se naplnil sen islámského státu infiltrovat západní země svými bojovníky.

4. září zveřejnil Leo Hohmann na serveru World Net Daily článek o skryté příčině uprchlické krize v Evropě.  Podle něj probíhá v Evropě tzv. hidžra a Západ podcenil informace amerických aktivistů, kteří dlouhodobě varují o "páté koloně" muslimských emigrantů. 

27. srpna přinesl britský deník The Telegraph informaci o tom, že agenti francouzské tajné služby DGSI varují, že jsou bezmocní a nedokážou zlepšit sledování islamistických militantů, kteří se nebojí nasadit život jen kvůli tomu, aby spáchali co možná největší masakr. 

6. července varovala šéfka agentury pro soudní spolupráci v rámci EU (EUROJUST) Michele Coninsxová na tiskové konferenci , že mezi uprchlíky, kteří se snaží dostat do Evropy jsou i bojovníci IS

O čem jsme neměli vědět: Odsouzený islámský terorista se snažil dostat do Evropy mezi imigranty.

Kriminolog Brian Levin, profesor z Kalifornské státní univerzity a ředitel Centra pro studia nenávisti a extremismu varoval po teroristickém útoku v rychlovlaku do Paříže 21. srpna těmito slovy:

"....Francie má velkou populaci ze severní Afriky, v níž se osoby mohou tak nějak ztratit," odpovídá kriminolog na otázku, co páteční incident vypovídá o celkové bezpečnostní situaci v Evropské unii. "Většina lidí v EU, kteří pocházejí z Maghrebu, kteří jsou ze severní Afriky a Blízkého východu, se na terorismu nepodílí, ale faktem v této otázce zůstává, že těch lidí je skutečně hodně - a mluvil jsem s příslušníky bezpečnostních složkem z EU - existuje zde tolik lidí, kteří jsou sledováni, že je těžké neustále sledovat každého z nich."   

Útočníkem byl Maročan Ajjúb Chazzaní, který byl v hledáčku nejen francouzské tajné služby, ale i jejich kolegů z Belgie a Španělska, a patřil k radikálnímu islamistickému hnutí. 

Uprchlíci proudící do Evropy jsou "psychologická zbraň" islámského státu. S tímto varováním přišel už v únoru deník Daily Mail na základě tvrzení bývalého diktátora Muammara Kaddáfího, která uvedl v roce 2011. Z korespondence mezi islámisty zjistily tajné služby, že džihádisté mají v plánu skrýt svoje "bojovníky" mezi běžnými utečenci. Totéž údajně tvrdil těsně před svou smtí v říjnu 2011 právě bývalý libyjský diktátor Muammar Kaddáfí. A pro server BBC uvedl libyjský poradce vlády Abdul Basit Haroun: "Bojovníky IS pašují do Evropy gangy ze severní Afriky spolu s dalšími imigranty". 

Internetová příručka Islámského státu "Jak přežít na Západě" radí svým stoupencům jak nejlépe jako tajný agent v EU sloužit IS a připravovat půdu pro nadcházející válku. 

Tagy článku