Také poskytujete zločincům dokonalý přehled o své firmě nebo domácnosti?

Také poskytujete zločincům dokonalý přehled o své firmě nebo domácnosti?
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
21 / 11 / 2014, 14:15

21.11.2014 / Pořádáte pro ně totiž online přenos, kde je vaše dítě a co dělá, kdo kdy přichází a odchází z vašeho bytu, firmy, obchodu a kdy je tam zaručeně prázdno?

Pokud používáte webové nebo bezpečnostní kamery, anebo „dětské chůvičky“ s internetovým připojením a nezabezpečili jste si je vlastním heslem, neboli nezměnili jste heslo nastavené od výrobce, servírujete na zlatém podnose informace, které mohou být vážným bezpečnostním rizikem.

Upozornil na to svérázným způsobem pirátský ruský server. Zveřejnil záběry sedmdesáti tří tisíc hesly nechráněných kamer. Můžete se tak podívat například do bytů v Praze, Brně, Děčíně. Ale také do interiérů v USA, Francii, Izraeli, Řecku, Holandsku, Británii, Bulharsku, Brazílii, celkem ve sto dvaceti pěti zemích. V Česku ju uvedeno celkem 75 kamer ze všech koutů republiky, na snímcích je vidět nejen obchody a chodby, ale i zahrady a domácnosti.

Piráti tak prý konají dobro. Chtějí údajně zveřejněním soukromých informací z řady domácností, firem a obchodů upozornit na to, že kamerové systémy nejsou dostatečně zabezpečeny.

Miliony uživatelů po celém světě by v zájmu ochrany svého soukromí i majetku měli okamžitě změnit výchozí hesla svých kamer. 

Psali jsme také:

DETEKT - nesledují vás tajné služby?

Zabezpečení domácnosti - online monitoring přes wifi do cloudu

NOVINKA - plně bezdrátová FULL HD bezpečnostní kamera - první na světě

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

Váš počítač i mobil v ohrožení! Od této chvíle nepoužívejte neznámá USB zařízení

Google a Apple - šifrování dat se nelíbí FBI a tajným službám

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace