Také se doma nezamykáte? Neděláte dobře....

Také se doma nezamykáte? Neděláte dobře....
Autor: Redakce|Popisek: Ilustrační foto
20 / 12 / 2014, 15:15

Bytoví zloději mají novou metodu, jak vás vykrást. Zatímco spíte, ukradnou vám nejdřív vaše klíče....VIDEO

Od ledna tohoto roku už bylo vykradeno přes 3000 bytů a 5000 rodinných domků. Zloději způsobili majitelům škody přes 300 milionů korun. A objasněnost není žádná sláva - jen kolem 30 procent. 

Zloději jsou čím dál drzejší. Neváhají se vloupat do bytu nebo do domu v noci, zatímco jeho majitelé v klidu spí. Spousta lidí se totiž na noc nezamyká a myslí si, že pokud nechají klíče v zámku, nemůže se dovnitř nikdo dostat.

„Vložka jednak může mít prostupovou spojku, která umožňuje odemčení i v takovém případě, a pak – klíč z jedné strany jen zabraňuje zasunutí klíče z té druhé. Zloděj se ovšem s klíčem neobtěžuje, má jiné nástroje,“ vysvětluje Jan Hrnčíř, bezpečnostní odborník ze společnosti Assa Abloy (zdroj: Novinky.cz)

Ráno majitelé hledají ztracené klíče, ale protože pospíchají, rozhodnou se, že je najdou odpoledne, po návratu domů. Jenomže právě s tím bytoví zloději počítají. Počkají, až všichni z bytu odejdou, otevřou si v noci ukradenými klíči a mají vyhráno. 

Odborníci z řad zámečníků i výrobců zámků proto důrazně doporučují, aby se lidé naučili těmto nechtěným návštěvám předcházet vlastní opatrností. Znamená to především každý večer se ve svém bytě na noc zamykat, a pokud ráno rodina zjistí, že chybí klíče, které s určitostí visely například na věšáčku u dveří, neprodleně informovat policii a u dveří ihned nechat vyměnit zámek.

Jak je snadné překonat zámek, se můžete přesvědčit na videu - minikurzu otvírání zámků bez klíče (Lock Picking, autir: bicista). Podobných videí je na YouTube mnohem víc.

Psali jsme také:

Elektromechanická vložka iLOQ - revoluční řešení bez nutnosti elektrického napájení

Minialarm EPIR 3 - rychlé a spolehlivé zabezpečení chaty, garáže nebo karavanu

Oběti zločinu na území ČR a pátrání po osobách a věcech

Kde v ČR se musíte nejvíc bát o své zdraví, život i majetek

Nárůst krádeží vloupáním do rodinných domků, drogové, majetkové i hospodářské kriminality

V loňském roce došlo k nárůstu trestné činnosti

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace