Taktická balistická helma s infračerveným viděním vydrží kulky z Kalašnikova i šrapnely od bomby

Taktická balistická helma s infračerveným viděním vydrží kulky z Kalašnikova i šrapnely od bomby
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: balistická helma
15 / 08 / 2017, 12:00

Futuristicky vyhlížející balistická helma určená pro speciální britské jednotky SAS.

Vojáci testují novou helmu Devtac Ronin Kevlar Level IIIA, která má představovat zejména novou generaci pokročilé ochrany vojáka v bojovém poli.

psali jsme: 3. generace helem pro F-35 umožňujících vidění skrz trup letadla je připravena

Je to taktická balistická helma, která dokáže ,,zadržet" kulky z Kalašnikova i šrapnely z explodujících bomb. Helma je vybavena klimatizací pro extrémní horka, infračerveným viděním či GPS mapovacím systémem.

psali jsme: Úspěšný test nové lehké helmy pro F-35

Devtac Ronin Kevlar Level IIIA však vyniká zabudovanými vysoce pokročilými technologiemi, které poskytnou významnou pomoc vojákům v poli. Helma je totiž schopná ,,sbírat" pomocí svých senzorů signály z jiných helem a identifikovat tak nepřítele. Balistická tak helma bude určena především do krizových nebezpečných misí.

Podle firmy Devtac tak voják pomocí vysplěých technologií helmy vždy uvidí svého nepřítele bez ohledu na okolnosti, a ať už na bojovém poli panují jakékoliv podmínky.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.