Taktické cvičení na požár a evakuaci budovy sídla Českého Aeroholdingu

Taktické cvičení na požár a evakuaci budovy sídla Českého Aeroholdingu
12 / 06 / 2018, 14:30

V úterý 12. června 2018 od 14:00 hod. proběhne v areálu Letiště Václava Havla Praha taktické cvičení na požár s evakuací budovy, kterého se zúčastní Hasičský záchranný sbor Letiště Praha, a. s., a další bezpečnostní složky fungující na letišti. Cílem je prověřit postupy těchto složek a detekování možných překážek při zásahu a evakuaci budovy. Cvičení nijak neovlivní provoz na Letišti Václava Havla Praha.

Zajištění bezpečnosti cestujících i zaměstnanců je jednou z priorit, na které se vedení letiště zaměřuje. Proto probíhají pravidelná cvičení, která pomáhají prověřit stanovené postupy a předpisy. Nácvik likvidace požáru a evakuace budovy pomůže prověřit funkčnost požárních evakuačních plánů a procesů, které se týkají problematiky požární ochrany v daném objektu na Letišti Václava Havla Praha. Zároveň cvičení přispěje k lepší připravenosti zaměstnanců Letiště Praha pro případ skutečného požáru.

Nácvik evakuace osob a hašení požáru proběhne v prostorách budovy APC, sídla Českého Aeroholdingu a zúčastní se ho okolo 250 - 400 zaměstnanců a externích partnerů, kteří se v budově obvykle zdržují.

Simulovaný požár bude způsoben v 6. patře budovy. Z důvodu výskytu kouře, který se rozšíří na chodbě, a přítomnosti zraněné osoby, se někteří figuranti nebudou moci evakuovat sami a pro jejich záchranu hasiči použijí výškovou techniku pro evakuaci osob. Ostatní zaměstnanci letiště budou evakuováni dle evakuačního plánu pracoviště. Role zraněných či omámených figurantů, kteří budou evakuováni za pomocí techniky, se ujali sami zaměstnanci Letiště Praha.

Během cvičení, které bude trvat 1 až 1,5 hodiny, bude omezen provoz na silnici v ulici Jana Kašpara. Provoz bude řízen Policií ČR ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace