Taktický kamerový robot Explorer v boji proti teroristům

Taktický kamerový robot Explorer v boji proti teroristům
Autor: Francisco Aguilar|Popisek: TACTICAL SPHERES
27 / 06 / 2015, 11:15

Chrání příslušníky protiteroristických jednotek a policisty z útvarů rychlého nasazení.

Pogumovanou kouli s šesti objektivy a mikrofonem stačí vhodit do místnosti a potom už jen sledovat, kde jsou ukrytí útočníci. 

S nápadem přišel absolvent americké univerzity MIT Francisco Aguilar a jeho "taktická koule" Explorer obdržela několik ocenění. Proběhly už úspěšné testy a americká policie si jich plánuje pořídit nejméně 100 kusů.

Explorer je osazen šesti monochromatickými kamerami WVGA (Aptina) se záběrem 360 stupňů. Osvětlení po vhodu do místnosti zajišťují LED diody s výkonem 240 W. Dosah signálu je do dvaceti metrů i přes běžné pevné překážky, napájení zajišťují dvě vyměnitelné Li-ion baterie, které lze dobít pomocí klasické nabíječky.

Maximální výdrž uvádí výrobce do 30 minut při intenzívním osvětlení. Pomocí aplikace v systému Android nebi iOS lze sledovat online obrazový a zvukový záznam na tabletu nebo smartphonu.

Francisco Aguilar / Bounce Imaging

Robota lze zakoupit na stránkách bounceimaging.com za 1495 amerických dolarů (kolem 36 000 korun). V případě infračervených kamer je cena vyšší, kolem 2500 dolarů.

Zdroj: popsci.com, bounceimaging.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace