Tálibán zabil 12 zajatců před očima stovek lidí

Tálibán zabil 12 zajatců před očima stovek lidí
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: Afghínistán
08 / 06 / 2016, 19:15

Extrémistické hnutí pokračuje po nástupu nového vůdce mully Achúndzády v rozsévání teroru.

Tálibán popravil v úterý 12 zajatců, které unesl v nedávných přepadnutích. Jednalo se převážně o příslušníky bezpečnostních sil - policisty a vojáky, na něž hnutí útočí v posledních dnech velmi často. Popravy proběhly v provincii Ghazní na východě Afghánistánu. Afghánské úřady informovaly o zabitích ve středu.

Podle dostupných informací bylo 12 popravených předtím odvlečeno z jejich vozů poté, co byli přepadeni ze zálohy. Únosy byly provedeny v různý čas během tohoto měsíce na odlišných místech provincie Ghazní. Mezi oběťmi bylo sedm policistů, tři vojáci a dva představitelé afghánských výzvědných služeb.

Popravy proběhly za účasti několika stovek lidí. Část místních obyvatel byla na popravy ,,pozvána", další skupinu tvořili příslušníci Tálibánu. Zabití 12 lidí přihlíželo asi 250 lidí. 

Jednotky tálibánských ozbrojených střelců, kteří v posledních době unášejí příslušníky bezpečnostních složek, přepadávají především na hlavních silničních tazích po celém Afghánistánu, ale i mimo ně. Podle kábulské vlády se jejich činnost rapidně zvýšila. 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace