Tálibán zabil při útoku 12 policistů

Tálibán zabil při útoku 12 policistů
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: afghánská vlajka
30 / 05 / 2016, 16:00

Teroristická organizace dále zintenzivňuje útoky na policisty a afghánské bezpečnostní síly.

Hnutí Tálibán má na svědomí životy nejméně 12 afghánských policistů. Ti zemřeli po útoku, který provedla tato teroristická organizace v neděli. Afghánská policie tyto útoky přičítá na vrub zintenzivněné kampani Tálibánu, jež míří právě na policisty a bezpečnostní složky Afghánistánu.

Podle oficiálních afghánských zpráv došlo k útoku v nestabilní provincii Helmand na jihozápadě země. Ta je poměrně častým terčem útoků na policisty. 13. května zde zemřelo 16 policistů při přestřelce s s bojovníky Tálibánu.

Místní šéf policie Hismatullah Daulatzai v pondělí potvrdil, že šlo o pečlivě připravený a koordinovaný útok, když extrémisté mířili na policisty na jejich kontrolním stanovišti ve čtvrti Gereshk. Daulatzai dodal, že dalších sedm policistů bylo zraněno a sedm je nadále pohřešováno. Je tak možné, že byli Tálibánem uneseni.

Tálibán nyní ve zvýšené míře operuje na jihu země, zejména v Kandaháru, v provincii Orúzgán a v již zmíněné provincii Helmand. Boje na jihu Afghánistánu vede Muhammad Jakúb, syn zakladatele Tálibánu Muhammada Umara. Jeho následovník Muhammad Mansúr byl zabit při útoku amerického dronu.

 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace