Tálibán zabil při útoku 12 policistů

Tálibán zabil při útoku 12 policistů
Autor fotografie: redakční databáze|Popisek: afghánská vlajka
30 / 05 / 2016, 16:00

Teroristická organizace dále zintenzivňuje útoky na policisty a afghánské bezpečnostní síly.

Hnutí Tálibán má na svědomí životy nejméně 12 afghánských policistů. Ti zemřeli po útoku, který provedla tato teroristická organizace v neděli. Afghánská policie tyto útoky přičítá na vrub zintenzivněné kampani Tálibánu, jež míří právě na policisty a bezpečnostní složky Afghánistánu.

Podle oficiálních afghánských zpráv došlo k útoku v nestabilní provincii Helmand na jihozápadě země. Ta je poměrně častým terčem útoků na policisty. 13. května zde zemřelo 16 policistů při přestřelce s s bojovníky Tálibánu.

Místní šéf policie Hismatullah Daulatzai v pondělí potvrdil, že šlo o pečlivě připravený a koordinovaný útok, když extrémisté mířili na policisty na jejich kontrolním stanovišti ve čtvrti Gereshk. Daulatzai dodal, že dalších sedm policistů bylo zraněno a sedm je nadále pohřešováno. Je tak možné, že byli Tálibánem uneseni.

Tálibán nyní ve zvýšené míře operuje na jihu země, zejména v Kandaháru, v provincii Orúzgán a v již zmíněné provincii Helmand. Boje na jihu Afghánistánu vede Muhammad Jakúb, syn zakladatele Tálibánu Muhammada Umara. Jeho následovník Muhammad Mansúr byl zabit při útoku amerického dronu.

 

 

Zdroj: foxnews.com

Tagy článku