Talibánci útočili v restauraci pro cizince v Kábulu

Talibánci útočili v restauraci pro cizince v Kábulu
Autor fotografie: „Kabul Skyline“. Licencováno pod CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons
01 / 01 / 2016, 17:30

Sebevražedný atentátník se odpálil ve francouzské restauraci Le Jardin v afghánském hlavním městě Kábulu. Podnik je přitom oblíbený hlavně mezi cizinci.

Při výbuchu nakonec byli zraněni čtyři afghánští civilisté.

"Můžeme potvrdit sebevražedný bombový útok na Le Jardin," řekl vedoucí kriminálního oddělení Fraidoon Obaidi.

K útoku se přihlásil Taliban. Hasiči a policie nyní hasí požár. Výstřely byly údajně slyšet ještě po výbuchu.

V prosinci zabili povstalci šest lidí, včetně dvou španělských policistů, když zaútočili na penzion vedle španělského velvyslanectví v Kábulu. Těsně před Vánoci se odpálil sebevražedný atentátník u vojenské základny Bagram.

Restaurace Le Jardin se také nachází v blízkosti čtvrti s mnoha zahraničními ambasádami a vládními budovami. V posledních měsících Taliban zvýšil počet útoků na vysoce postavené cíle v Afghánistánu.

V Afghánistánu nyní působí zhruba 13 tisíc zahraničních vojáků NATO, z toho 300 Čechů.

Zdroj: BBC

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.