TATRA FORCE pro Pyrotechnickou službu Policie ČR

TATRA FORCE pro Pyrotechnickou službu Policie ČR
Autor fotografie: Tatra Trucks|Popisek: Tatra Force
27 / 01 / 2016, 08:00

14. ledna v areálu muničních skladů ve Vrběticích převzali policejní pyrotechnici od policejního prezidenta brig. gen. Tomáše Tuhého nové vozidlo TATRA FORCE 8x8, které bude sloužit k přepravě nebezpečného materiálu v režimu ADR.

TATRA FORCE 8x8 je postavena na klasickém tatrováckém plněpohonném podvozku s nezávislými výkyvnými a vzduchem odpruženými polonápravami. Tento podvozek přenáší na kabinu i na ložný prostor minimum vibrací, proto byla volba pyrotechnické služby jednoznačná.

O pohon vozidla se stará tatrovácký vzduchem chlazený motor o max. výkonu 325 kW, automatizovaná převodovka TATRA – NORGREN a přídavná dvourychlostní převodovka. Kabina vozidla pro 4 osoby disponuje přídavným pancéřováním na zadní stěně, které může být v případě potřeby demontováno.

Přeprava nebezpečného materiálu je realizována ve speciálním kontejneru, který je na vozidlo umístěn pomocí hákového nakladače Multilift dodaného společností Contsystem. Vozidlo je dále vybaveno hydraulickou rukou, která může posádce pomoci při manipulaci s těžkými předměty i s nakládkou nebezpečných látek či předmětů a autonomně zajišťuje i nakládku a vykládku kontejneru.

Podobnými speciály, ovšem bez balistické ochrany, byly vybaveny i jednotky Hasičského záchranného sboru ČR, kterým slouží jako univerzální logistická či evakuační vozidla.

Zdroj: Tatra Trucks

Galerie

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.