Tatra má mistrovský titul z čínského šampionátu v truck racingu!

Tatra má mistrovský titul z čínského šampionátu v truck racingu!
Autor fotografie: Tatra Trucks|Popisek: Tatra v Číně
19 / 11 / 2016, 04:00

TATRA je jediná značka nákladních vozidel na světě, která se může pochlubit mistrovskými tituly z Evropy a Číny. První získala před patnácti léty, druhý právě letos.

Okruhový speciál TATRA PHOENIX přivedl k titulu Mistr Číny 2016 v okruhových závodech tahačů David Vršecký a tým China Buggyra Racing. Během letošní závodní sezony porazil dvojnásobný Mistr Evropy v závodech tahačů na okruzích FIA a mnohonásobný držitel rychlostních a vytrvalostních světových rekordů David Vršecký za volantem závodního tahače TATRA veškerou konkurenci. Vyhrál všechny vypsané závody, přestože dle pravidel do části z nich startoval s hendikepem v podobě vyšších startovních pozic. Získal tak pro nás poněkud exotický titul a vydobyl sobě i naší značce slávu v Říši středu.

Tatra

Závody tahačů na okruzích se v Číně těší obrovské popularitě. Sledovanost televizních přenosů se počítá v desítkách milionů, divácká účast přímo v hledištích na jednotlivých okruzích je rovněž více než potěšitelná.

Díky enormnímu nasazení a stoprocentní úspěšnosti si David Vršecký hned v prvním roce své účasti v Čínském mistrovství závodů tahačů na okruzích vybudoval výbornou pověst a strhl na svou stranu širokou fanouškovskou obec. Vršecký a TATRA, to jsou letos dvě jména, která rezonují čínským motorsportem.

Tatra

Mistrovské tituly Evropského šampióna v kategorii Super Race Truck B z roku 2001 se Stanislavem Matějovským a Čínského šampióna z roku 2016 s Davidem Vršeckým jsou ozdobou historie nejstarší české a zároveň středoevropské automobilky TATRA, která příští rok oslaví rovných 120 let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem.

Zdroj: Tatra Trucks

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.