Video: Tatra Percheron o výkonu 6 000 PS

Video: Tatra Percheron o výkonu 6 000 PS
Autor fotografie: TALOSA s.r.o.|Popisek: Tatra Percheron
18 / 09 / 2015, 15:15

Tatra 815-7 s deseti poháněnými koly a 6 000 koňskými silami pro těžbu břidlicového plynu.

Americké firmy M. G. Bryan Equipment, Gardner Denver a české firmy TALOSA s.r.o. a TATRA TRUCKS a.s. vytvořily společně unikátní stroj na těžbu břidlicového plynu. Pohon tohoto drobečka obstarává dieselový německý motor MTU o výkonu téměř 6 000 koní. Tento obrovský výkon rozděluje zařízení firmy TALOSA mezi pohon auta a pohon čerpadla GD-2500 Quintiplex Well. 

TALOSA s.r.o. je dlouholetým výrobcem prototypových přídavných převodů pro speciální podvozky TATRA i pro závodní vozidla TATRA 4x4 DAKAR.  Přídavný převod Percheron je inovovaný výrobek, který je instalován do podvozků vozidel TATRA 10x10 (pět plně pohonných náprav). Přídavný převod „PERCHERON“  zajišťuje jak přenos krouticího momentu pro pohon technologického zařízení těžby, tak pro pohon vozidla TATRA 10x10  při jeho přejezdech. V USA je tento projekt veden jako „One Engine Truck“, což samo naznačuje, že vozidlo má jenom jeden velký motor pro pohon pump a nepotřebuje druhý menší motor k pohonu samotného vozidla.

Tatra Percheron

Tatra Percheron

Zdroj: TALOSA s.r.o., Gardner Denver 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace