TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT

TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT
06 / 05 / 2017, 03:15

Společnost TATRA TRUCKS si letos připomíná 120 let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici. Na legendární NW Präsident odkazuje limitovanou edicí vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT.

Letos je to právě 120 let, kdy bylo ve společnosti Nesselsdorfer Wagenbau Fabriks Gesellschaft rozhodnuto o stavbě prvního automobilu se spalovacím motorem. V roce 1897 tak začali odvážní lidé realizovat své myšlenky založené na faktu, že nechtěli, aby jim vývoj nových dopravních prostředků utekl mezi prsty.

Vozidlo NW PRÄSIDENT se stalo prvním automobilem se spalovacím motorem vyrobeným v regionu střední Evropy a založilo tradici třetí nejstarší a stále existující automobilky na světě, jejíž vozidla jsou od roku 1919 známa pod značkou TATRA.

Limitovaná edice 120 kusů

Významný historický mezník se současná společnost TATRA TRUCKS a.s. rozhodla ozdobit výrobou 120 nákladních vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici s označením PRÄSIDENT.
„Tatra je silnou a sebevědomou světovou značkou úspěšně rozvíjející svoji pozici na trhu nákladních vozidel. Bohaté zkušenosti a hluboká tradice jsou základy, na nichž staví svoji budoucnost," říká generální ředitel společnosti TATRA TRUCKS a.s. Radek Strouhal.

První vozidla v limitované edici PRÄSIDENT jsou již vyrobena a připravena k odběru. K dispozici jsou varianty podvozků 4x4, 6x6 i 8x8, motorizace MX-11 nebo MX-13 a převodovky v manuálním či automatizovaném provedení.

Společnost TATRA TRUCKS si letos připomíná 120 let od výroby prvního automobilu se spalovacím motorem v Kopřivnici. Na legendární NW Präsident odkazuje limitovanou edicí vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT.

Exkluzivita vně i uvnitř

Typickým znakem vozidel TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT je dvoubarevné provedení kabiny s červenou metalízou a přední maskou v černém lesklém laku s dominujícím znakem TATRA exkluzívně se zlatým orámováním. Velké logo doplňují nápisy PRÄSIDENT v historizujícím fontu ve zlaté barvě umístěné uprostřed na čelní straně a na dveřích kabiny v úrovni umístění držáků zpětných zrcátek. Stylizované typové označení TATRA PHOENIX Euro 6 na bočních dveřích má rovněž zlatou barvu.

Kabina vozidel limitované edice TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT v denním či spacím provedení s lůžkem má nárazník, boční kryty, schody, kryty vnějších zpětných zrcátek a aerodynamické kryty za kabinou vyvedené v červené metalíze. Na kabině je vnější sluneční clona, přední světlomety jsou vybaveny ostřikovači.

TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT.

Interiér kabiny je vybaven palubní deskou v imitaci dřeva, koženými sedadly a multifunkčním volantem s koženým obšitím. Součástí výbavy vozu limitované edice TATRA PHOENIX Euro 6 PRÄSIDENT je autorádio s handsfree a manuální klimatizace.

Zdroj: Tatra Trucks

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.